Pradawne Zboża – nowy produkt w ofercie!

 

Allesgute anno Krüstchen - wyjątkowo chrrrrupiące pieczywo! 

To kolejna mieszanka piekarska w ofercie CSM Polska, która wzbogaciła ofertę produktów z zawartością Pradawnych Zbóż. Oprócz unikalnego składu, pieczywo wyróżnia się niesamowicie chrupiącą skórką , delikatnym, wilgotnym i aromatycznym miękiszem.  

Prastare odmiany pszenicy należą do najstarszych znanych zbóż. Płaskurka to smaczne, nieco ciemne zboże. Nadaje wypiekom pikantny, lekko korzenny, harmonijny smak. 

Samopsza charakteryzuje się za to łagodnym aromatem i lekko orzechowym posmakiem. Ponadto dzięki zawartości karotenoidów – pigmentów o żółtej barwie – nadaje skórce pieczywa przyjemny złocisty odcień. Dobrana kompozycja obu prastarych odmian pszenicy ma znaczenie decydujące dla uzyskania jedynego w swoim rodzaju, pierwotnego smaku i szczególnego charakteru smacznych wypieków o wyjątkowo chrupiącej skórce.  

Dodatek wartościowych ziaren słonecznika, delikatnych płatków ziemniaczanych, szlachetnego ekstraktu słodowego oraz aromatycznego zakwasu żytniego powoduje, że pieczywo jest aromatyczne, o wilgotnym i delikatnym miękiszu, których spożywanie jest prawdziwą rozkoszą dla podniebienia. Dla lepszej harmonii smaków do mieszanki dodaliśmy złocisty miód. 

 

Zalety produktu 

  • produkt zawiera pradawne odmiany pszenicy – samopszę i płaskurkę – będące obecnie rzadkością, zapewniające niezafałszowany, harmonijny smak pieczywa
  • wpasowuje się w panujący wśród konsumentów trend dążenia do odkrywania naturalnych artykułów spożywczych
  • umożliwia produkcję wypieków o znacznej różnorodności w najlepszej, rzemieślniczej jakości
  • zapewnia atrakcyjną konstrukcję asortymentu według starych tradycji piekarniczych
  • jest łatwy i racjonalny w użyciu
  • wysoka wydajność i bezpieczeństwo w zakresie nowoczesnych procesów produkcyjnych